Liječenje upale grla

Dolaskom hladnijih mjeseci skloniji smo podleći raznim virusnim i bakterijskim upalama, među kojima je najčešća upala grla. Simptomi su nam svima poznati: bolno i otežano gutanje, peckanje i žarenje u grlu, kašalj, suhoća grla i ždrijela, međutim, kako ih ublažiti?

Najčešći uzročnici upale grla su virusi koji uzrokuju infekcije gornjih dišnih puteva. Liječenje virusnih infekcija je simptomatsko, pokušavaju se olakšati simptomi za vrijeme trajanja virusne infekcije (uobičajeno 7-14 dana). S druge strane, upala krajnika, poznatija pod nazivom angina, je gnojna upala ždrijela, krajnika i limfnih čvorova, često popraćena visokom temperaturom i bolovima u zglobovima i mišićima. Anginu u većini slučajeva uzrokuje bakterija, beta-hemolitički streptokok skupine A. Liječenje upale grla ovisi o uzročniku, tako da se upale uzrokovane bakterijskim infekcijama, nakon obrade brisa ždrijela i nosa, te po naputku liječnika, liječe antibioticima, najčešće penicilinom u trajanju od desetak dana.

Holyplant nudi liniju visokokvalitetnih sirupa na bazi biljaka, bijelog sljeza, trupca i islandskog lišaja, koje su tradicionalno poznati borci protiv upale grla. Kombinirajte ih sa Septogal pastilama koje također pomažu kod blažih upala, ali i kod promuklosti. Za ostale popratne probleme uha, grla i nosa, najučinkovitiji su proizvodi Aqua Maris linije koji na bazi prirodne morske vode uklanjaju probleme, štiteći pritom sluznicu od iritacije. Kašalj, također česti pratitelj upale grla, može se učinkovito ublažiti Tusifan sirupima za djecu i odrasle.

Ipak, najbolje rješenje uvijek je prevencija, a u ovom slučaju to je prvenstveno higijena. Perite ruke često i temeljito, izbjegavajte zagušljive prostorije s puno ljudi te dodatnu iritaciju izazvanu pušenjem, alkoholom, jakim začinima ili propuhom.

Komentiranje je zaključano.

lijeenje-upale-grla-ndash-jgl-obitelj