Njega kože vrata

Većina žena posvećuje veliku pažnju njezi lica, velik broj njih i području oko očiju, ali rijetko koja se sjeti istu njegu priuštiti vratu i dekolteu. Upravo se iz tog razloga vrat često naziva najvećom izdajicom ženske ljepote. Kako izbjeći preuranjeno starenje, opuštenost kože i pojavu bora na vratu?

Čak i ako je lice njegovano i zategnuto, upravo vrat može otkriti stvarno stanje stvari. Bez pravilne i pravovremene njege tog područja, gotovo će se sigurno javiti obješena koža, duboke bore i podbradak. Zašto je vrat toliko osjetljiv? Koža vrata je, naime, slabo prokrvljena, ima manje lojnih žlijezda i mnogo je tanja, stoga je automatski podložnija stvaranju bora i starenju. Genetika, nagle promjene težine, vremenski uvjeti; sunce, vjetar i hladnoća, pa čak i prevruće kupke i jaki parfemi dodatno pridonose bržem starenju vrata. Inercija i držanje tijela također odmažu, ako se mišići vrata ne vježbaju, ubrzo počinju gubiti čvrstoću.

Vrat veoma brzo pokazuje znakove starenja, a mi najčešće reagiramo tek kada posljedice postanu jasno vidljive…

Rezultat svih ovih utjecaja jest da vrat veoma brzo pokazuje znakove starenja, a mi najčešće reagiramo tek kada posljedice postanu jasno vidljive. Pravilna njega vrata nije nimalo zahtjevna, doslovno znači samo proširiti uobičajenu njegu lica i na to područje. Dakle, procedura bi bila: čišćenje, hidratizacija i s vremena na vrijeme – piling. Krenimo s čišćenjem – kada navečer uklanjate šminku i nečistoće s lica, ne zaboravite na isti način tretirati i vrat i područje dekoltea. Možete slobodno koristiti iste preparate koje koristite za lice. Prilikom čišćenja vrata nemojte zaboraviti i na stražnju stranu koju prekriva kosa, očistite i taj dio jer se on pojačano znoji. Za postupak hidratizacije vrijede ista pravila. Iako postoje kreme koje se koriste ciljano za njegu vrata, vaša uobičajena krema za lice obavit će jednako dobar posao. Kremu dobro umasirajte, pokretima prema gore, kako bi se potaknula mikrocirkulacija tog dijela. Za kraj, barem jedanput mjesečno je potrebno ukloniti odumrle stanice kože pilingom. Piling nanesite na vrat i dekolte, a zatim nježno masirajte vrat odozdo prema gore te od sredine dekoltea prema bradi.

Za kraj, donosimo vam vitaminski pakung za njegu kože od prirodnih sastojaka, koji možete pripremiti sami. Potrebna vam je jedna žličica sušene kamilice, pola manje šalice kipuće vode, pola šalice bademovog ulja i maslinovog ulja, 20 g naribanog ili usitnjenog pčelinjeg voska za kozmetičke namjene i par kapi eteričnog ulja lavande. Kamilicu prelijte kipućom vodom, poklopite i ostavite desetak minuta. Nakon toga tekućinu procijedite i dodajte bademovo i maslinovo ulje, te smjesu zagrijavajte na vrlo laganoj vatri. Zatim dodajte pčelinji vosak kozmetičke namjene i miješajte dok se ne rastopi i pretvori u jednoličnu smjesu. Sklonite posudu s vatre i umiješajte kap ili dvije eteričnog ulja. Napravljenu kremu stavite u dobro očišćenu i steriliziranu keramičku ili staklenu posudicu. Koristite pakung svako toliko, kada procijenite da bi vašoj koži vrata dobro pasala dodatna, prirodna njega.

Zapamtite – njegovani izgled postiže se zdravim životnim navikama i pažljivom i kontinuiranom njegom. Osjetljivo područje vrata ne zahtijeva preveliku pažnju, postupak je isti kao i za lice, a vjerujte nam, uloženi trud će vam se višestruko isplatiti.

Komentiranje je zaključano.

njega-koe-vrata-ndash-jgl-obitelj