Poštovani, da li je bolje da koristim Lactogyn vaginalete ili da uzimam baš probiotik? I kako bi trebala uzimati probiotik – ujutro, navečer, koliko na dan i da li to tijekom jela, poslije ili prije…? Hvala Vam! Srdačan pozdrav!
Lactogyn vaginalete su probiotik kao i Lactogyn kapsule koje se piju. Radi brže kolonizacije vagine laktobacilima preporučljivo je terapiju započeti vaginaletama kroz tjedan dana, a nakon toga nastaviti piti Lactogyn kapsule.
Za održavanje ravnoteže urogenitalne mikroflore preporučuje se uzimanje jedne Lactogyn kapsule dnevno, po mogućnosti uz jelo. Kao pomoć u terapiji već postojećih vaginalnih smetnji te za vrijeme i nakon antibiotske terapije – preporučuje se uzeti dvije kapsule dnevno. Poboljšanje kvalitete vaginalne mikroflore očekuje se nakon dva tjedna primjene 1 kapsule dnevno, a najkasnije nakon 4-6 tjedana.
Srdačan pozdrav,
Dr. sci Alemka Brnčić, dr. med.